20.895,76 ₺ +KDV

Ürün Kodu : 851285-5005S

Stok Açıklama: Super Core
GTX5533R 98 mm Gen II

Ürünler Anlaşmalı kargo şirketi ile mesafeye baglı olarak engeç 3 iş gününde teslim edilir.

Özellikler :

Miktar:

GARRETT PERFORMANS

Ürün Açıklama Bilgi Birim Fiyat
Araç Model Motor Yıl
SUPER CORE GTX5533R GEN-II (98MM IND) GTX5533R 98 mm Gen II

Ürünlerimiz sadece fabrikasyon hata kapsamında garantilidir.

Aksi durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalır.

Bilgilendirme ve satış şartları
• Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir. Malın montajının tüketici tarafından yapıldığı hâllerde, montaj talimatındaki yanlışlık veya eksiklik nedeniyle ya da ehil olmayan kişilerce montaj hatalı yapılmışsa, ya da araçtaki mevcut bir başka arıza (yağsızlık, voltaj düşüklüğü v.b.haller) turboya zarar vermiş ise ayıplı maldan söz edilemez.
• Malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz.
• Satışını yaptığımız ürünler Garrett – KKK - Schwitzer – MHI – IHI – Holset – Continental – Mahle markalar olup tüm dünyadaki araç ve motor üreticilerinin tedarik üretimini gerçekleştiren mühendislik ve proje üretim şirketleri olup hem OES kanalına üretim yaparak montaja girer hemde After Market kanalına satışını yapmaktadır. Hem OES kanalında hem After markette satılan ürünlerin her ikiside aynı üreticilerin ürünleri olup biri kendi markalarıyla satılırken diğer ürünler araç markalarının kutusunda satılmaktadır. Tüm araç üreticileri yeni ürettikleri motorların turbolarını yukarıdaki üreticilerden tedarik etmektedirler. Hem araç üretilirken hem daha sonra yedek parça satışında da aynı firmalardan alınmaktadır. Garanti Prosesleri ise ; Turboların satış sonrası problemlerde araç üzerinde kontrolü söz konusu olmadığı gibi kontrolleri ancak turbo uzmanları ve turbo test cihazlarında yapılabilmektedir. Çoğu geri dönüş ünitelerinde rastlanan sıkıntılar montaj esnasındaki hatalar ve araç üzerindeki sorunlardan kaynaklanmaktadır. Turbo satışında Garanti Süresi verilmez ; çünkü turbo değiştikten sonraki ilk bakımı ( yağ , filtre v.s. ) araç sahibi tarafından atlandığı zaman bozulmaya adaydır.Onun için tüm dünyadaki prosedürü bu şekilde işlemektedir.Bozulan her turbo incelendiğinde delillerini içinde sakladığından dolayı ne sebepten bozulduğu turbo uzmanları tarafından tespit edilebilmektedir. Her motorun Turbo değişim kuralları kendi içinde farklılık göstermektedir.Ancak birinci altın kuralımız kesinlikle bir önceki bozulan turbonun sebebi araç üzerinde tespit edilip sorun çözülmeden yenisi ile değiştirilmemelidir.Turbonun Tek garantisi Üretim hatasına karşıdır.
• Binek ve ticari grupta kullanılan yeni nesil turbolar 240.000-280.000 devirle ve 950 derecelere çıkan ısılarda çalışmaktadır. Araç üzerindeki sorun çözülüp yerine doğru takılan orjinal bir turbonun asla garantiye ihtiyacı yoktur. Tüm dünyada garanti prosesi bu şekilde olduğundan, piyasada doğru olmayan garanti söylemlerine itibar etmemek gerekir.
• Turbonun ömrü motor ömrüyle eşdeğerdir. Ancak aracın bakım süresi yani motor yağı , hava filtresi yağ filtresi asla orjinal olarak araç üreticilerinin verdiği periyodun dışına çıkmamalıdır.Aksi takdirde yapılan geç bakımlar turbonun ömrünü ne yazık ki kısaltmaktadır.
• Firmamızdan satın alacağınız her ürün orijinal ürün olup ; tüm Araba, araç , makina ve motor üreticileri tarafından montaja giren üretici firmaların kendi markalarının kutularındadır. Firmamızdan bu ürünleri satın aldığınızda özellikle kargo ile gönderimlerimizde orijinal kutularının , turboların veya aksamlarının hiçbir şekilde zarar görmemesi için özel olarak tekrar ambalajlanarak tarafınıza özenle gönderilir. Çünkü üretici firmalar her turbonun kutusunun üzerinde içindeki turbo etiketi ile aynı seri numarasını taşıyan barkod bulundurmaktadır ve her bir turbo için 1 adet kutu tahsis etmektedir. Böylece ; Her bir turbonun üretim aşamasının takibi bu seri ve LOT numaraları ile gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple kutular turbo kadar önem taşımaktadır. Bu nedenle orijinal kutusu olmayan turboların (ayıbın ispatlanması halinde dahi) iade ve değişimi yapılmamaktadır.
• Satın almak istediğiniz ürünün öncelikle kod numarası tespitinin tarafınızca doğru yapılmış olması gerekmektedir. Her araç için motor ve şasi numarasına göre farklı numaralı turbolar kullanılmaktadır. Doğru numara tespiti ise motor ve şasi numarasından araç oem numarasına dönüşüm ile olur , veya eğer turbonuz daha önce işlem görmemiş ve değiştirilmemiş ise her orijinal turbo üzerinde etiket numaraları mevcut olup bu etiket numarasını baz alabilirsiniz.
• Firmamızdan bu ürünleri satın alırken arama butonuna doğru numarayı yazarak doğru ürünü almak müşterinin sorumluluğunuzda olup işbu hatadan Güven Turbo sorumluluk kabul etmez.
• Sipariş verirken emin olmadığınız bir durum söz konusu ise ve 0532.500 38 40 numaralı telefondan teknik destek alınabilir.Aksi takdirde satın aldığınız bu ürünleri tekrar firmamıza iade etmeniz kesinlikle mümkün değildir. Satın alınan ürün İadesi kabul edilmez.Müşteri sipariş vermekle bu hususları koşulsuz kabul etmiş sayılır.

Ürünün ayıplı olduğunun tespiti
• Ürünün ayıplı olduğuna dair şikayet halinde Müşteri ürünü doğrudan Güven Turbo’ya getirecektir. İmkân var ise , satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme seçimlik hakkının kullanımı halinde, eğer imkan yok ise tüketici diğer seçimlik haklarını kullanabilir, bedel iadesi hakkı tercih edildiği durumda ise ürünün satış faturasındaki bedeli iade edilir.Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.
• İnternet üzerinde yapılan satışlarda hatalı kod girişi, yanlış ürün seçimi gibi hallerde tüm sorumluluk müşteriye aittir. Müşteri bu halde iade talep edemez. Ancak malın bu sözleşme kapsamında iadesi halinde var ise fark bedelinin ödenmesi halinde doğru ürün ile değiştirilir.
• Ayıplı ürün ile ilgili olarak mevzuatta belirlenmiş hakların kullanımı, kullanımdan ya da montajdan kaynaklanan (hatalı montaj, araçtaki diğer arızalar gibi) nedenlerle oluşan halleri kapsamaz.
• Ayıplı ürün iade/değiştirme işlemleri imalatçı-üretici/ithalatçı firma veya yetkili servisler tarafından düzenlenmiş ve ürünün ayıplı olduğunu belgeleyen yetkili servis raporu karşılığında gerçekleştirilecektir. Bu nedenle üründeki ayıp şikayeti halinde ürün doğrudan Güven Turbo’ya getirilecektir. Başka servislerde ürüne müdahale edilmiş olması halinde sorumluluk kabul edilmez.
• Güven Turbo, ayıplı ürün tespiti maksadıyla imalatçı-üretici/ithalatçı firma veya yetkili servislerden yazılı rapor alındıktan sonra işlemleri başlatma ve sonuçlandırma hakkını saklı tutar.Güven Turbo ya da yetkilendirdiği servisler dışındaki yerlerde yapılmış tespitlere itibar edilmez.
• Ürün müşterinin sorumluluğunda sevk edilir. Sigorta ve nakliye/kargo bedelleri Müşteriye ait olup ayrıca fatura edilir.

Yukarıdaki hususları tam olarak okudum. Bilgilendirme ve satış şartlarını koşulsuz kabul ediyorum.

Scroll